Nekonečná dívčí válka

Autor: ANNA BASIKOVÁ

Rok 1991. Ona ještě neví, že má v těle nový život. Za pár měsíců zjistí, že tam je. Obrovská radost. Těšení. Láska. Dojetí. A chvíli na to jí doktor řekne, že jsou tam životy dva. Šok. Ale těšení je najednou dvakrát větší. Nechce vědět, co to je. Jen doufá, že tam bude aspoň jedna holčička. O to větší má pak radost, když zjistí, že jsou tam holčičky dvě. Ani si těch celých devět měsíců neuvědomovala, že jsou spojený. Tři životy, tři ženy. Tři ženské energie. 

1. dubna 1992. Poprvé doopravdy spolu, poprvé se na sebe dívají, drží je obě v náručí, každá přisátá k jednomu prsu. Tak dlouho o téhle chvíli snila. Jaký to s nima asi bude? Budou si rozumět? Bude jim dobrou matkou? A budou ony dvě na sebe hodný? Budou se mít rády? Nebo spolu budou válčit? A budou spolu mít lepší vztah než ona se svou matkou?

Především budou celý život propojený. Sestry mezi sebou, matka s dcerami, někdy všechny dohromady. Někdy matka s každou zvlášť, s každou trochu jinak. Ale ta láska, kterou jim dala, když byly ještě u ní, ta láska se neztratí. Ta už je mezi nimi navždy.

Jako malý jsme si spolu hodně hrály. Ale taky jsme se hodně praly. Rivalita? Možná. A nebo jsme si jen budovaly svoje místo na světě. Hrály jsme si, že jsme velký ségry a každá už máme svoji rodinu. Taky jsme si hrály na obchod a na školu a na pani s dítětem. Já jsem byla ta přísná, ona ta hodná.

Je nám asi dvanáct. Se ségrou to máme mezi sebou trochu divoký. Někdy jsme tak strašně stejný, až je to k nesnesení. Moc dobře víme, co tu druhou naštve, a někdy toho taky velmi dobře zneužíváme. Vztek. Propojení. Díra ve dveřích, protože do něj sestra zarazila kladivo. Ale jinak se máme docela rády.

Šperky: náramek Mooyyy – Ether kolekce Natálie Vicenové, náušnice Mooyyy – Origami od Natálie Vicenové, earcuff- Bold Studio, prsteny – Janja Prokić

V patnácti jsme rády samy doma. Už jsme víc kámošky. Máma má novýho chlapa. Ten předešlej byl jinej, nebyli jsme tak úplně rodina, i když si to máma hrozně přála. Po rozvodu se k nám ale přimknula jako nikdy předtím. Jako by najednou nebylo nic jinýho, jenom my tři. Koupily jsme si psa. Holčičku. Abysme nebyly tak samy, abysme byly opravdová rodina. Protože každá opravdová rodina má psa.

A pak ten novej chlap a s ním i malej bráška. Ale vztah nás tří už to nijak nenarušilo. Naopak. Už jsme velký holky. Říkáme mámě Ty vole a je to sranda. Takovou jsme dostaly výchovu. Hlavně se z ničeho neposrat, nenechat se srazit na kolena, jako se to stalo jí. A tak se k sobě taky chováme. Žádný pusinky, ani milý řečičky. Ty vole, mami! Chodíme na mejdany, řešíme chlapy, pijeme víno a kouříme trávu. 

Je nám osmadvacet. Jsme dobrá parta. Bára a její dcery – to je jako Laura a její tygři. Jsme prostě my tři. Jezdíme na dovolený, někdy se hádáme, často se smějeme. 

Někomu to může připadat jako válka. Ale tohle je láska v té nejryzejší podobě.

Jsme prostě propojený. Navždy a napořád.

Šperky: Anna Baum, Janja Prokić

Foto: Marek Mičánek
Vlasy a makeup: Hristina Georgievská
Modelka: Frederika K. (Ely Management)
Studio: Cash Only