Odspodu nahoru

Má vlast EDIT 07 nás zavede do překrásného art-deco hotelu stojícího v ulici Štěpánská, vedoucí z Václavského náměstí. Návštěvníci pop-up showroomu, jež poslední rok přerostl v plnohodnotný event, budou mít možnost projít kouzelné místo plné historie odspodu až nahoru. 

Architekt Alois Krofta, jež hotel vystavil v letech 1926 až 1932 , byl také váženým investorem a hoteliérem. Další jeho známou budovou je multifunkční Palác Flóra na Vinohradech, který dnes vlastní Všeobecná zdravotní pojišťovna. Alois Krofta pojmenoval hotel podle sebe, tedy kombinací částí křestního jména a příjmení. 

Hotel fungoval až do roku 1948, kdy byl zabaven komunistickým režimem. V roce 2022 potom prošel rozsáhlou rekonstrukcí, jejíž výsledek můžete vidět na vlastní oči právě při eventu Má vlast EDIT 07. Obdivovat budete moci mramorové schodiště s mosazným zábradlím, zdobené výtahy, Crystall Ballroom – dějiště hlavního showroomu – s proskleným stropem, nebo delikátně renovované apartmány s výhledem na panorama pražským střech a věží.

Ochutnávku toho, co interiér hotelu ukrývá, můžete vidět v editorialu, jež tým MáVlast nafotil exkluzivně pro harpersbazaar.cz v čele s herečkou Denisou Barešovou.

DenisaBaresova_TomasThurzo_MaVlastEdit

Foto: Tomáš Thurzo
Modelka: Denisa Barešová 
Styling: Magda Žůrková 
Make-up a vlasy: Margita Skřenková 
Produkce: Ivonka Petružálková, Adéla Greta Holušková, Karel Hladík 
Lokace: hotel Almanac X Alcron Prague